Wednesday , December 7 2016
Home / Dunia Artis / Keputusan Penuh Anugerah Skrin 2012

Keputusan Penuh Anugerah Skrin 2012

Tamat sudah Anugerah Skrin 2012 yang berlangsung di PWTC, Kuala Lumpur, semalam. Macam-macam cerita kite dengar mengenai majlis ini. Ada yang kata boring sebab lawak tak menjadi. Ada yang kate gandingan pengacara yang kurang sesuai, ada yang bengang dengan artis persendakan agama di atas pentas. Hai macam-macam ye. Namun begitu, kami ingin ucapkan tahniah kepada semua pemenang dan keputusan penuh adalah seperti di bawah.

Drama Terbaik
• Aku Mahu Terbang – Neon Entertainment (M) Sdn Bhd
• Di Telapak Kaki Bonda – Filmscape Sdn Bhd PEMENANG
• Ku Petik Dosa – JS Pictures Sdn Bhd
• Parit Jawa – Current Pictures Sdn Bhd
• Parut Ashikin – Balang Rimbun Sdn Bhd

Pengarah Drama Terbaik
• Aku Mahu Terbang – Mohamed Feroz Abdul Kader
• Di Telapak Kaki Bonda – Kabir Bhatia PEMENANG
• Ku Petik Dosa – Hj Azman Hj Yahya
• Parit Jawa – Tunku Mona Riza
• Parut Ashikin – Sabri Yunus

Filem Terbaik
• Songlap – GRAND BRILLIANCE & RED FILM
• Bunohan – APPARAT SDN BHD (PEMENANG)
• Ombak Rindu – TARANTELLA PICTURES SDN BHD
• Libas – MDAG MARKETING SDN BHD
• 7 Petala Cinta – METROWEALTH MOVIES SDN BHD

Pengarah Filem Terbaik
• Fariza Azlina / Effendee Mazlan – Songlap PEMENANG
• Dain Said – BUNOHAN
• Osman Ali – OMBAK RINDU
• Azhari Zain – 7 PETALA CINTA
• Jurey Latiff Rosli – LIBAS

Lakon TV Terbaik
• 100 Hari – Afiza Kamarulzaman
• Di Telapak Kaki Bonda – Lum Pung Fui PEMENANG
• Pak Ngah Haji Omar – Mufid Suhaimi
• Parit Jawa – Mohd Jamil Mutalib & Tunku Mona Riza
• Sepatu Merah – Eirma Fatima

Lakon Layar Terbaik Filem
• Fariza Azlina Isahak – Songlap
• Dain Said – Bunohan PEMENANG
• Osman Ali – OMBAK RINDU
• Martias Ali – LIBAS
• Shariman Wahap – 7 PETALA CINTA

Pelakon Lelaki Terbaik Drama
• 100 Hari – Ridzuan Hashim
• Gincu Ayah – Abu Bakar Omar PEMENANG
• Ku Petik Dosa – Zaidi Omar
• Parut Ashikin – Eman Manan
• Sepatu Merah – Ku Haris Ku Mohamed

Pelakon Wanita Terbaik Drama
• Gincu Ayah – Aida Aris
• Hilangnya Doa Seorang Ibu – Lisdawati
• Maharku Untukmu – Nabila Huda
• Ruminah Sidek – Parit Jawa PEMENANG
• Sepatu Merah – Umie Aida

Pelakon Lelaki Terbaik Filem
• Shaheizy Sam – SONGLAP PEMENANG
• Aaron Aziz – OMBAK RINDU
• Faizal Hussein – BUNOHAN
• Beto Kusyairy – CHOW KIT
• Que Haidar – MISTERI JALAN LAMA

Pelakon Wanita Terbaik Filem
• Maya Karin – OMBAK RINDU PEMENANG
• Mimie One Nation Emcees – KLIP 3GP
• Nabila Huda – JALAN KEMBALI (BOHSIA 2)
• Sara Ali – SONGLAP
• Intan Ladyana – FLAT 3A

Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Drama
• Maharku Untukmu – Rahim Jailani
• Pak Ngah Haji Omar – Wan Hanafi Su
• Namron – Parit Jawa PEMENANG
• Parut Ashikin – Along Ezzendy
• Pelarian – Azhan Rani

Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Drama
• Di Telapak Kaki Bonda – Sherry Merlis PEMENANG
• Gincu Ayah – Rosnah Mat Aris
• Hilangnya Doa Seorang Ibu – Maimon Talib
• Petik Dosa – Fadilah Mansor
• Maharku Untukmu – Norish Karman

Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Filem
• Syafie Naswip – SONGLAP PEMENANG
• Zahiril Adzim – BUNOHAN
• Zaidi Omar – OMBAK RINDU
• Bront Palarae – JIWA TAIKO
• Soffi Jikan – JALAN KEMBALI BOHSIA 2

Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Filem
• Lisa Surihani – OMBAK RINDU PEMENANG
• Nadiya Nisaa’ – JIWA TAIKO
• Dira Abu Zahar – CHOW KIT
• Normah Damanhuri – SONGLAP
• Fauziah Nawi – HOORE HOORE

Videografi Terbaik
• Aku Mahu Terbang – Neon Entertainment (M) Sdn Bhd PEMENANG
• Di Telapak Kaki Bonda – Filmscape Sdn Bhd
• Pak Ngah Haji Omar – A-Ten Alliance (M) Sdn Bhd
• Parit Jawa – Current Pictures Sdn Bhd
• Parut Ashikin – Balang Rimbun Sdn Bhd

Drama Rantaian Terbaik
• Tentang Dhia – Primeworks Studios Sdn Bhd
• Tahajjud Cinta – Rumah Karya Citra (M) Sdn Bhd
• Makbul – Unit Drama TV RTM
• Karma – Rumah Karya Citra (M) Sdn Bhd
• Jangan Ambil Padang Kami – Suhan Movies & Trading Sdn Bhd PEMENANG

Drama Komedi Terbaik
• Paan Paiz – Radius One Sdn Bhd
• Lembu Lawan Lembu – Ribuvision Enterprise Sdn Bhd
• Elly & Epit – Red Communications Sdn Bhd PEMENANG
• Annisa´ – Primeworks Studios Sdn Bhd

Rancangan Dokumentari Majalah Terbaik
• Edisi Siasat Mandarin :11 Ali Baba – Producer: Wong Loke Tung
• Tangisan Somalia – Producer: Tan Su Lin
• Majalah Islam:Palestin Terus Berdarah – Producer: Syafinah Othman
• Majalah 3 :Badang Kinabalu – Producer: Gan Bock Khim
• Dunia Tersembunyi : Rambu Solok – Producer: Mohd Raziff Zulkafli PEMENANG

Rancangan Bual Bicara Terbaik
• Apa Saja FBI : Dilema Wanita – Producer: Roslina Abd Rahman
• Liga Ilmu : Menjaga ibubapa tanggungjawab lelaki atau perempuan? – Producer: Mohd Fairuz Mydeen
• The Breakfast Show : Labour Day Special – Producer: Albert Thein
• Wanita Hari Ini : Dera & Kurung Anak – Producer: Norazlina Nekmat
• Bella : Labour Day Special – Producer: Fakhrunnisa Hamdan PEMENANG

Rancangan Hiburan Terbaik
• Maharaja Lawak Mega Ep : 9 – Producer: Khairul Nizam Jamaludin
• Gelanggang Akhir Raja Lawak 6 : Ep 10 – Producer: Khairul Nizam Jamaludin
• Anugerah Industri Muzik 2011 – AIM2011 – Producer: Salimin Lockman
• CNY Treasure Hunt In Taiwan – Producer: Mas Ayu Ali
• Anugerah Bintang Popular Berita Harian 25 – Producer: Nurhul Huda PEMENANG

Rancangan Muzikal Terbaik
• Mania : Duet – Producer: Lydia
• Ultimate Power Star 2: Grand Finals – Producer: Jun Chan
• Soundcheck TV9 – Producer: Ahmad Shaifullizam Arshad
• Akustik : Adira – Producer: Iwan Rauf
• Anugerah Juara Lagu 26 – Producer: Nurhul Huda Hj Khalid PEMENANG

Rancangan Realiti Terbaik
• Medan Imam Muda : Ep 5 Khurafat – Producer: Mohd Najib Mohd Amin
• Mentor 6 : Akhir – Producer: Sufian Isa
• Showdown 2012 : The Final Showdown – Producer: Shazreena Mohd Kassim & Ganesh
• Yuna Bintang di langit : Ep 4 Los Angeles – Producer: Ismadi Ismail
• Jemputan Umrah : Ep 1 Pengenalan – Producer: Basirun Othman PEMENANG

Laporan Khas/Berita Terbaik
• Berita TV9 – Tagih Laut- Producer: Aminhayat Abd Rahim
• Berita TV9 – Litar Maut – Producer: Ahmad Farith Zahir
• Buletin Awani- Berbelanja Demi Kucing – Khairunnisa Kasnoon
• Berita Wilayah – Hari Guru (Pendalaman) – Producer: Noor Yusof
• Berita TV9 – Bom Jangka – Producer: Aminhayat Abd Rahim PEMENANG

Anugerah Yasmin Ahmad – Pierre Andre

Anugerah Artis Harapan PANTENE
• Putri Balqis – Pelarian PEMENANG
• Farah Nadiah Zulkifli – Ku Petik Dosa
• Nad Zainal – 100 Hari
• Syafieq Syazwan – Aku Mahu Terbang

About Musalman

Seorang jejaka yang dahagakan berita artis. Kacak bergaya dan disegani ramai. Lagak menghisap rokok sahaja membuktikan dia seorang yang optimis.

Check Also

02-birthday-anak-farid-diana-mediamalaya

Sekitar Majlis Harijadi anak ke-2 Farid Kamil & Diana Daniella (6 Gambar)

Baru-baru ini Farid Kamil dan isteri, Diana Danielle telah menyambut hari ulangtahun kelahiran anak kedua ...

5 comments

  1. bosan…ntah pape..pengacara xde fungsi…seb baik de 2 star yg dpt cover…konsep bagus..lagu,penyanyi pn bagus..dah lame xtgk misha…pembukaan yg menarik…RR n AP mmg sesuai…tp penutup xsempat hbs,tv3 dah potong…tv3, tolong la dgr rintihan penonton n pendengar kat luar ni…tlg la jgn amik dia tu lagi jd pangacara….bkn sbb ask je,tp program yg lain pun ntah pape…aku lbh sanggup tgk didie n shira (even didie agak over)

  2. Betul tu,mmg bosan sangat anugerah skrin tahun ni…please sgt2 tahun depan jgn buat mcm ni….pengacara x berfungsi langsung,best lg klau raja azura n sharifah shahira jadi pengacara,baru ada lawak….

  3. Ini semue taik!

  4. nape c nilopak tu layak jd pengacre ask ek??ape kelayakan dia smpaikan artis mude bule jd pengacare utk siaran yg agak berprestij laa konon…setakat becinta ngn pengarah tekenal so dia tu agak dipandangke??pd aku dia xde talent lngsg..dala belakon pun kaku nk cover cun bagai

  5. tahniah utk semua pemenang….

counter statistics